سخن روز

هاشمي زنده است،

چون نهضت زنده است

حضرت امام خميني(ره)

     

لينك‌هاي مفيد

مصاحبه خبری کمیسیون تخصصی حقوقی هفتادمین اجلاس

 

دکتر علیرضا مصدق، مدیرکل حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی هم درباره مصوبات کمیسیون تخصصی حقوقی گفت: «سال گذشته مجموعه مقررات تدوین شد و در اختیار همه واحدها قرار گرفت. امسال هم مجدداً این قوانین مورد بازنگری قرار گرفت و با توجه به تغییراتی که داشتیم، مجدداً کتاب جدید زیر چاپ رفت و به زودی در اختیار رئیس‌های واحدها قرار خواهد گرفت.»

مصدق یادآوری کرد این کتاب در 10 جلد تدوین شده است و گفت: «تنها منبع متقن دانشگاه آزاد اسلامی که با همکاری همه معاونت‌ها ایجاد شده، همین کتاب است و رئیس‌های واحدها هم باید از همین مقررات استفاده کنند و به بخشنامه‌ها و آیین‌نامه‌های قبلی جوع نکنند.»

مدیرکل حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد مقررات تخلفات انضباطی و انتظامی اعضای هیات علمی نیز در حال بازنگری است. او گفت: «در کمیسیون تخصصی، نظرات جدی مطرح شد و ما از همه می‌خواهیم که نظرات خود در مورد آیین‌نامه دادرسی کارکنان و تخلفات انتظامی را با درمیان بگذارند تا آیین‌نامه‌ای چابک داشته باشیم.»

مصدق ادامه داد: «علاوه بر80 مدل قرارداد موجود، قراردادهای مرکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان نیز روی سایت قرار گرفته و در دسترس همه است. همچنین 35 مورد نکات کلیدی برای قراردادها را در چک لیستی قرار داده‌ایم.»

مدیرکل حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: «در قراردادهای پیمانکاری هم همکاری خوبی با معاونت عمرانی دانشگاه داریم. پیشنهاد می‌کنیم در قراردادهای پیمانکاری، مشکلات را از طریق مصالحه و ماده 48 حل کنند.»